MPV, trojvalec a pohon prednej nápravy od BMW

Nevymýšľame si. Ani sa svet nezbláznil. Toto sa hovorilo už dosť dlho. BMW ukáže v Paríži predokolku! Šok druhý, bude to MPV. Aj toto sa hovorilo už dlho. Koncept s názvom Concept Active Tourer vyzerá ako výrazný konkurent Béčka od trojcípej hviezdy.

Priameho konkurenta usvedčujú aj rozmery malého MPV. Dĺžka 4350 mm, šírka 1834 a výška 1560 mm sú až príliš podobné stuttgartskému oponentovi.  Rázvor 2670 milimetrov je tiež veľmi blízko.

Koncept má šancu dostať sa do výroby, pretože by mal zaručený odbyt. Veď sa hovorí, že aj omeleta by zo znakom modro-bielej vrtule išla na dračku. Ak sa tak stane, tak sériová verzia nebude mať dvadsiatky kolesá a LED predné svetlá tiež nebudú v základnej výbave.

Interiér konceptu pripomína ostatné modely značky, hlavne tie posledne predstavené. Prístrojový panel pred vodičom nahradil displej s uhlopriečkou 10,25 palca. Stredová konzola s infotainmentovým systémom tiež vyzerá celkom futuristicky. Čo však v sériovom modeli určite nebude je panoramatická presklená strecha s technológiou Suspended Particle Device (SPD), ktorá dokáže prepustiť toľko svetla, koľko si želá vodič.

Tretie, najviac šokujúce tajomstvo konceptu je pohon. To, že ide o Plug-In hybrid už zaváňa bežnosťou, ale spaľovacia časť má iba tri valce a objem 1,5 litra. Avšak, pred hodením flinty do žita treba poznamenať, že motor má tri turbá a celkový výkon hybridu sa vyškriabal na 140 kW (190 k) a krútiaci moment 200 Nm. To znamená stovku za 8 sekúnd a maximálku 200 km/h. Na batérie zvládne 30 kilometrov. Spotreba 2,5 litra na sto kilometrov.