Morgan zvýšil výkon v Plus 4

Morgan je ten britský výrobca automobilov, ktorý kašle na moderné trendy a celú vec s karbónom. Pri svojich modeloch sa stále spolieha, okrem iného, na drevo. Vo Švajčiarsku na autosalóne si doprial zvýšenie výkonu pre model Plus 4.

Pod prednou kapotou je síce rovnaký dvojliter Duratec od Fordu, ale pomocou malých doladení sa výkon dostal z pôvodných 108 kW (145 k) a 190 Nm na nových 115 kW (154 k) a 200 Nm. Nárast bol spôsobený niečim, čo Morgan nikdy predtým nespravil. Stalo sa to preprogramovaním riadiacej jednotky. A peklo zamrzlo a voda začala horieť.

Motor je spojený s päťstupňovou manuálnou prevodovkou. Tu asi nič s dvoma spojkami ešte našťastie dosť dlho nebude. Prevodovku dodala Mazda, takže bude asi presná. Výrazným pozitívom auta je hmotnosť 877 kilogramov. To je dôvod, prečo aj s malým výkonom dá stovku za 7,3 sekundy a maximum je pri 193 km/h.

Pre modelový rok 2014 Morgan použil prístrojovú dosku od VDO a nový poťah v interiéri. Zmena ceny sa nekonala. Roadster stojí 36 285 britských libier. Síce to nie je málo, ale chceme ho do garáže. A hneď!