Modernizovaný bojovník Mitsubishi ASX je už za 14 900 eur

Určite si pamätáte reklamu na Mitsubishi ASX, kde bola práve predná maska s charakteristickým tvarom a svetlá prirovnané k samurajovi, ktorý by mal majiteľa ochrániť. Celkom pekne poňaté, ale ako čas beží, tak sa menia aj tvary.

Facelift ASX poriadne zaguľatil. Prirovnať sa dá  Johnovi Travoltovi. Ten vekom nestratil nič zo svojich hereckých schopností, len sa zaguľatil a naučil sa lietať s lietadlami. Aj ASX sa naučilo nové kúsky. Teda nie úplne nové kúsky, ale dostalo pár zmien pri facelifte. Okrem  vonkajšej zmeny sa dajú spozorovať nové textílie v interiéri, nová stredová konzola a nové tlačidlo ovládania pohonu AWC. Zadok by zase mal pocítiť upravenú zadnú viacprvkovú nápravu.

Pod kapotou sa budú nájsť dva motory z produkcie Mitsubishi. Benzínová jedna-šestka MIVEC dosahuje 86 kW (117 k) a naftový agregát 1,8 DI-D ponúkne 110 kW (150 k). Z nášho pohľadu je výber jasný.

Pozitívom je najmä faceliftovaná cena, ktorá sa začína na 14 900 eurách. To je však aktuálne so zľavou 3 800 eur a za benzínový motor s pohonom predných kolies. Aj napriek lákavej prvej cene bude podľa nás mať väčší úspech naftový agregát, ktorý s aktuálnou zľavou 3 900 eur začína na 20 800 eurách. A má pohon všetkých kolies.