Mobility Ventures prináša luxus pre vozíčkarov

Vyrábať auto špeciálne pre vozíčkarov je super nápad. Lenže väčšinou to dopadne tak, že je iba účelne zariadené a dbá sa na ekonomický aspekt kúpy. Lenže čo ak chcú vozíčkari viac? Potom môžu riešiť Maserati Quattroporte so šoférom, ako vo filme Intouchables, alebo si pozrieť internet.

Ale v USA je ešte jedna alternatíva. Od Mobility Ventures pochádza MV-1 LX. Luxusná verzia rozšírila portfólio vozidiel s nájazdovou rampou na vozíky. V zákadnej výbave má kožené čalúnenie, drevený interiér a kožou potiahnutý volant. Zvonka auto ozvláštnia 17-palcové zliatinové disky. Navigáciu zabezpešuje displej s uhlopriečkou 7 palcov, disponujúci aj parkovacou kamerou. Okrem luxusnej verzie LX existuje ešte základná DX.

Pod kapotou LX je motor s objemom 4,6 litra a usporiadaním V8. Keďže je MV-1 v USA, tak sa nedajú očakávať vysoké litrové výkony. Obrovský osemvalec má taký výkon ako dvojlitrový EcoBoost vo Focuse ST, čiže 184 kW (250 k). Verzia LX dokáže dosiahnuť až 160 km/h, čo pri pohľade na tvary auta nie je vôbec málo.

Mobility Ventures spadá pod AM General, ktorý je známy najmä výrobou Hummerov H1 a H2 v minulosti.