Mitsubishi Outlander Plug-in Hybrid – Ďalší zásuvkový hybrid prichádza na scénu

Len nedávano sme písali o Volve V60 Plug-in Hybrid a zdá sa, že tento druh hybridného pohonu sa stáva stále viac rozšíreným a aktuálnym.

Podľa informácií, ktoré priniesol japonský denník Nikkei, plánuje automobilka Mitsubishi výrobu hybridného crossovera. Ten by mal  vychádzať z nového modelu Outlander, ktorý by mal na svetlo sveta vyjsť v apríli 2013. Na autosalóne v Tokyu však už bol predstavený koncept s podivným názovm PX-MiEV II. V jeho útrobách sa skrýval 2,0 litrový benzínový štvorvalec, avšak, čo je zaujímavejšie, aj dvojica elektromotrov, každý s výkonom 60kW/81 koní.

V nízkych rýchlostiach je toto vozidlo, ktorého názov by sa určite ujal aj ako jazykolam v logopedických ambulanciách, poháňané elektromotrmi a jeho dojazd s týmto zdrojom energie je zhruba 50 kilometrov. Pokiaľ sa batérie vybijú, Mitsubishi sa automaticky prepne do tzv. „sériového hybridného módu“, ktorý aktivuje benzínový motor a batérie počas jazdy dobije. Pri vyšších rýchlostiach benzínová jednotka spolupracuje s elektromotormi v režime nazvanom „paralelný hybridný mód“.

A nakoniec údaj u hybridu asi najdôležitejší, kombinovaná spotreba by sa mala pohybovať na hodnote približne 1,7 litra/100km. Na zistenie, do akej miery budú tieto hodnoty podobné tým u nového Outlanderu, si však budeme musieť ešte nejakú dobu počkať.