Mitsubishi Evo postúpilo na FQ-440 MR

Vo Veľkej Británii je balík petrolheadov, ktorí sú ochotní si kúpiť poriadne auto oveľa väčší ako u nás. Preto sa netreba čudovať, keď automobilky niektoré špeciality nechajú len na ostrovoch. Pri Mitsubishi to môže byť aj fakt, že netreba prehadzovať volant na druhú stranu z japonských verzií.

Nová verzia Mitsubishi Lancer Evolution X FQ-440 MR má osláviť 40 rokov značky vo Veľkej Británii. Ako obmedzená séria bude Evo dostupné iba v bielej farbe Frost White. Vo výbave sa ligocú bi-xenónové svetlomety a limitka stojí na diskoch BBS s priemerom 18 palcov.

Vo vnútri posádku vpredu objímu anatomické sedadlá Recaro. Kožou potiahnutý volant je akousi samozrejmosťou, ale pribudol navigačný systém a audio Rockford Fosgate.

No, ale FQ-440 MR má to naj pod kapotou. Štvorvalcový dvojliter s dvojlitrovým objemom disponuje novým turbom HKS, väčšími vstrekovačmi a zmenenou mapou v riadiacej jednotke. Ešte k tomu pribudol systém nasávania Janspeed a športový výfukový systém. Výsledok dáva 328 kW (440 k) a 558 Nm. No, ale sranda končí pri pohľade na prevodovoku. Mitsu implementovalo dvojspojkovú šesťstupňovú SST (Sports Shift Transmission). Tá neoslnila ani v civilnejších modeloch, ale možno v tejto verzii fungovať bude.

Aby toho nebolo naozaj málo, tak MRko brzdí brzdami Alcon a podvozok dodal Eibach. Do výbavy ešte pribudol akýsi záznamník, ktorý zapisuje štýl jazdy, výkon, diagnostiku auta a aktuálnu polohu. Treba dúfať, že polícia sa nebude môcť dostať k týmto informáciám, lebo majiteľ, či šofér by z lochu len tak ľahko nevypadli. V prepočte bude stáť skoro 60 tisíc eur a vznikne 40 kusov.

Mitsu Lancer Evo X FQ-440 MR