BMW chce športový vzhľad aj pre 2 Active Tourer

Mníchovská automobilka znova vytvára dopyt po tom, čo doteraz nebolo treba. Podobne ako s X6. Teraz je to však M-Sport balík pre malé MPV, 2 Active Tourer. Je to pre automobilku tradičný prístup ako vytvoriť dojem širokého portfólia.

Treba však uznať, že 2 Active Tourer s M-Sport balíkom vyzerá naozaj veľmi dobre. Okrem aerodynamického balíka pribudla predná maska s lesklou čiernou farbou. No a športový podvozok priblížil minivan o 10 milimetrov bližšie k zemi. Naviac výber 17 a 18 palcových diskov tiež poteší.

Do interiéru BéeMVé posunulo kožou potiahnutý športový volant s troma lúčmi, ako je aj v M6. Sedadlá tiež nabrali športovejšie tvary a dynamike prospel aj čierny strop a lišty prahov s veľkým M.

Spočiatku bude dostupný len s troma motormi, ktoré budú pri spustení predaja v ponuke. Benzínový trojvalec s objemom 1,5 litra a výkonom 100 kW (136 k), plus krútiacim momentom 220 Nm doplní dvojliter s 170 kW (231 k) a 350 Nm. Naftová alternatíva príde tiež s dvojlitrom, ale s výkonom 110 kW (150 k) a 330 Nm.

No a teraz len treba čakať, či Mercedes zodvihne hodenú rukavicu a predstaví triedu B s balíkom doplnkov AMG.