Mini sprístupňuje edíciu Oxford pre všetkých

Mini má v USA už dlhodobo v ponuke zlacnenú a slušne vybavenú verziu Oxford. Tá je určená iba pre študentov a čerstvých absolventov, preto názov Oxford. Dostupná je ale aj pre vojnových veteránov.

Avšak, ako reakciu na koronakrízu a s ňou súvisiace klesajúce predaje sa Mini rozhodlo sprístupniť tento model úplne každému. Pôjde o klasickú verziu Cooper, ale aj Countryman s náhonom predných aj všetkých štyroch kolies. Štartovacia cena začína na sume 19 750 USD za základný Cooper Oxford. Oproti podobne našpecifikovanému modelu je Oxford lacenjší až o 3 650 USD, čo už je veľmi slušná úspora. Medzi prvky výbavy patria napríklad 17″ disky kolies, vyhrievané sedadlá či panoramatická strecha. Na výber je šesť farieb karosérie. Countryman je pochopiteľne o kus drahší a začína na sume 25 900 USD za predokolku a 27 900 USD za štvorkolku, čo stále predstavuje úsporu okolo 3 000 USD. Má ešte o palec väčšie kolesá ako Cooper a taktiež mu nechýbajú vyhrievané sedadlá alebo automatická klimatizácia a na výber je rovnakých šesť farieb ako u Cooperu.

Mini však zlacňuje všetky modely a reaguje tak na následky krízy. Cooper Oxford je na trhu dostupný už teraz, dokedy a v akom počte ale nevieme. Vieme však, že Countryman Oxford príde až v júli.