Mini pripravilo koncepty elektromobilu a malého šialenca

Kedy bude nová generácia Mini? Asi už sa niečo chystá, lebo automobilka pripravila do Frankfurtu dva zaujímavé koncepty. Skôr to povieme inak, jeden zaujímavý a druhý elektrický. Možno aj ten elektrický je zaujímavý tvarmi, ale nebudeme vás zatracovať, ak sa k nemu nedostanete.

Pre nás bude hlavnou novinkou koncept Mini JCW GP. Je famózny, je úplne šialený, možno dosť nepraktický a nepoužiteľný, ale je to jeden z najhorúcejších hothatchov a to nepotrebuje ani 350 koní a dokonca sa ani hýbať nemusí.

Už pohľad predvádza, že toto bude riadny masaker. Obrovské krídla, rôzne nasávacie otvory, spojlery a kombinácia čiernej, či skôr sivej, s červenými detailami je presne to, čo hrá športovému duchu na strunu.

Vnútro pretekára stratilo všetky komfortné ťažké prvky. Hmotnosť naopak pridalo lešenie vzadu. Sedadlá vôbec nevyzerajú komfortne, ale to ani nemajú. Majú vodičovi a spolujazdcovi stlačiť zadok a spôsobiť až klaustrofobické pocity. Ale je to stále koncept, takže nevieme aký má motor. Podľa vzhľadu musí mať milión koní a nekonečne newtometrov. Teda ak by Mini outsourcovalo vytváranie brožúry do talianskych štúdií.

Druhý koncept na salóne bude elektrické Mini. To nie je také drsné, ale vyzerá skôr milo. Má tiež veľa spojlerov a aerodynamických krytov, ale nie na prítlak a chladenie. Tie budú skôr na zníženie odporu vzduchu a zvýšenie efektívnosti. Famózne vyzerajú štvorlúčové disky s jedným predĺženým lúčom.

Do mesta to bude asi lepšia alternatíva ako JCW GP. Detaily o koncepte automobilka taktiež neuvádza. Pevne však dúfame, že koncepcia svetiel vzadu s rozdelenou vlajkou Union Jack uzrie svetlo liniek sériovej výroby.