Mini Paceman Adventure je cool pickup

Mini po facelifte Countrymanu zaťal aj do Pacemanu. Oba modely sa prezentujú s podobnými inováciami. Ale jeden zaujímavý koncept Mini spáchalo na Pacemane pred faceliftom.

Ak si pamätáte tie Mini, ktoré nosili plechovku Red Bullu, tak máte k samotnému nápadu veľmi blízko. Z predfaceliftového Pacemanu sa v MiniAutomobilke podarilo zbúchať pickup. Samotný Paceman nedáva príliš zmysel a pickup je na tom ešte horšie. Ale ak chce niekto mať auto s racionálnymi kvalitami, tak o Mini ani nezavadí.

Paceman pickup nazvaný Adventure je nalakovaný farbou Jungle Green a vyzerá naozaj drsne! Toto je presne ten Paceman, ktorý mal byť sériový. Upravený podvozok pridal svetlú výšku a terénne pneumatiky, šnorchel a hlavne svetelnú rampu.

Malý pickup poháňa štvorvalcový motor s objemom 1,6 litra. Vo verzii Cooper S dosahuje 135 kW (184 k) a 260 Nm. Čokoľvek iné ako pohon všetkých kolies ALL4 by bol asi somarinou.

Nech vyzerá akokoľvek zvláštne je jednoducho úžasný! Taký malý brat Land Roveru Defender 90 Pickup s uhladenejšou fazónou. A tie Recará vnútri…