Mini dodávka skutočnosťou

Na ženevskom autosalóne Mini vystavilo, okrem iných, aj koncept dodávky Clubvan. Nič jej nestálo v ceste do výroby, pretože vznikla z Clubmanu zaplechovaním okien.

Takže malý van pre maliarov, pizzérie, kvetinárov a kuriérov je na svete. Z Clubmanu si zobral samozrejme aj praktické delené zadné dvere. Bočné dvere s menšou časťou otváranou dozadu sa nestratili v preklade a dá sa aj cez ne dostať do nákladného priestoru.

Vonkajšie rozmery sa nezmenili, ale vyhodením zadných sedadiel vznikla plocha s dĺžkou 115 centimetrov a šírkou, v najužšom mieste, 102 centimetrov. Kompletne to je objem 860 litrov. Nevyzerá megalomansky, ale o to sa ani nesnaží. Hmotnosť, ktorú malý pracant zvládne je 500 kilogramov.

Na jeseň 2012 sa do showroomov dostanú tri verzie. Benzínový základ Mini Clubvan One s výkonom 72 kW (98 k) bude v cenníku pod verziou Clubvan Cooper ponúkajúcou 90 kW (122 k). Na svoje si prídu aj tí, ktorí veľa jazdia a požadujú naftovú alternatívu. Mini Clubvan Cooper D má už klasických 82 kW (112 k).

Toto nie je síce verzia, ktorá vyžadovala veľa námahy, ale aj napriek tomu je nápad vytvoriť štýlovú malú dodávku vynikajúci. Žeby časom pribudla aj verzia Mini Clubvan John Cooper Works?