Facelift Renaultu Espace vyplával

Ďalšie informácie známe. Renault vypustil nové detaily o pripravovanom facelifte svojho najstaršieho modelu, Espace. Modelový rok 2013 bude znamenať úpravu techniky a vzhľadu. Najviac sa na budúcnosť a nadchádzajúci líniu dizajnu pripravil predok. Väčšie logo je možné už na niektorých modeloch nájsť.

Interiér sa tiež veľa zmeniť neodhodlal. TomTom navigácia z ostatných modelov sa dostala aj do veľkého MPV. Tiež v základnej výbave budú figurovať detaily ako Bluetooth, AUX vstup a USB konektor na kľúč s MP3. Teflónom potiahnuté látky na sedadlách budú odpudzovať vodu a mastnoty, čo v preklade znamená, že okrem dlhšej životnosti vydržia tiež dlhšie čisté.

Kapota schová dva motory. Benzín bude reprezentovať dvojlitrové turbo s výkonom 125 kW (170 k). Naftové dCi s rovnakým objemom bude mať tri výkonové verzie. Začiatok 96 kW (130 k) postúpi cez 110 kW (150 k), až k najvyšším možným 129 kW (175 k).

Najslabší naftový motor v spojení s manuálnou prevodovkou dosahuje spotrebu 5,7 litra na sto kilometrov v kombinovanom cykle. Pritom vypúšťa do ovzdušia 150 gramov CO2 na kilometer. V spojení s automatom je najlepšia hodnota 6,4 l/100 km a 169 g/km. Benzínový motor zase zoberie z nádrže 8,5 litra kombinovane a odovzdá 198 gramov/km.

Mohlo by sa zdať, že model trochu presluhuje, pretože je na trhu už od roku 2003. Ale aj napriek tomu dokáže určite zaujať potenciálnych zákazníkov, aj napriek tomu, že napríklad Ford a Seat ponúkajú novšie modely.