Mini Countryman JCW – Aj vidiečania chcú byť rýchli !

Mini Countryman, alebo do Slovenčiny preložené –vidiečan, už istý čas pomerne úspešne zápasí s časomierami na tratiach svetových rally.

Rýchle tempo teda Countrymanu nie je úplne cudzie. A aby sa aspoň čiastočná rýchlosť súťažnej verzie WRC stala dostupnou aj pre bežných šoférov, predstaví značka Mini v Ženeve športovú verziu, v internom názvosloví automobilky už tradične označovanú ako John Cooper Works. Tá sa bude zvonka vyznačovať agresívnym body kitom, novými 18“ diskami kolies a zníženým podvozkom. Výkonnejšie brzdy sú nutnosťou a športový výfukový systém zasa potešením pre uši.

Piánová čiena a červená chili, to sú dve základné farby, ktoré dominujú interiéru. Vyoská kvalita spracovania je u značky Mini už samozrejmosťou. Keďže rýchlosť sa nedá dosiahnuť bez poriadneho motora, dostal Countryman JCW pod kapotu preplňovanú „jedna-šestku“, ktorej výkon sa vyšplhal na 160kW/218 koní. Pre upresnenie, krútici moment dosahuje hodnoty 280Nm, krátkodobo však môže byť vďaka funkcii overboost zvýšený až na 300Nm. Pohon všetkých štyroch kolies v kombinácií s týmto motorom umožňuje JCW došprintovať na stovku za rovných 7 sekúnd a jeho rýchlostný limit predstavuje tempo 225 km/h. Spotreba sa aj napriek týmto výkonom pohybuje okolo 7,2 litra na 100 kilometrov, čo je veľmi priaznivá informácia pre peňaženky budúcich majiteľov.

Ceny zatiaľ oznámené neboli, isté však je, že ostrý Countryman dorazí do showroomov na jeseň tohto roku.