Mercedes v predstihu ukázal bratislavské AMG premiéry

Mercedes vo štvrtok večer, teda 13.4. v showroome v Lamači ukázal to, čo bude lákadlom na autosalóne v Bratislave. V rámci 50-ročného výročia divízie AMG je ľahké odhadnúť, čo to bolo. Teda aspoň z ktorej kuchyne novinky pochádzajú. Úvodný príhovor trval len chvíľu, ale LTT sme ho stihli, pretože sme museli spred showroomu preparkovať „lúzerské“ testovacie auto, ktoré bolo prepravníkom, aby nekazilo imidž akcie. Miesto Citroenu Spacetourer tam nakoniec zaparkovala Škoda Fabia.

Mercedes-AMG GT C

Reálny kus, v sivej matnej, s červenými výročnými stopami cez celú karosériu vyzerá naozaj brutálne. Vystavený kus nebude mať ďaleko od cenovky 200 tisíc eur. Ale už pri prvom pohľade si viete predstaviť tú parádu na okruhu Ascari, ktorú by toto otvorené auto dokázalo predviesť. Strecha dole, slnko, pach spálenej gumy a šialené jazdy bokom. Určite máte na mysli taký scenár ako my.

Mercedes-AMG E63 S 4Matic

Brutálny výkon štvorlitrového osemvalca v Éčku s dodatkom S posiela výkon na všetky štyri kolesá. Avšak až do momentu, keď zapnete Drift režim. Jasné, podobne ako predvádza Focus RS, len s tým rozdielom, že v Éčku je takmer dvojnásobok výkonu. Na jednanie top manažmentu prídete ešte o minútu skôr v oblaku dymu zo zadných pneumatík!

Mercedes-AMG E 63 S, Außenaufnahme // Mercedes-AMG E 63 S, outdoor shot

Mercedes-Benz triedy S

Najprekvapivejšia novinka, ktorá sa v Bratislave ukáže je čerstvo inovovaný Mercedes triedy S, ktorý len pár dní dozadu zažil debut v Šangaji. Má hlavne novú vizáž s dvanásťvalcovou maskou na všetkých verziách a tiež nový volant a pár ďalších detailov. Avšak bude naozajstnou európskou premiérou!

A ak neviete, čo borci v Lamači považujú za lúzerské auto, ktoré musí parkovať vzadu, tak tu je. Ale potom tam museli parkovať aj ďalšie kusy ako C63 AMG…