Mercedes Sprinter ako alternatíva končiaceho Maybachu

Maybach končí. To je známe už dlhšie a každý to využíva ináč. Bentley posiela niektorým majiteľom spam s propagáciou svojich modelov a úpravca Hartmann na to ide iným spôsobom. Iste, tento kus nemá taký výkon ako originálna limuzína, ale na plazenie sa po meste a v kolónach stačí. Vlastne stačí na všetky u nás legálne rýchlosti.

Recept je veľmi prostý, Hartmann zobral klasický presklený, dodávkový Sprinter a spravil z neho SP5 Conference. Je rozdelený na dve časti. Prvá je zhruba od začiatku po koniec bočných posuvných dverí. Je to konferenčná miestnosť, kde sú štyri sedadlá, pričom šoférove a spolujazdcove sú otáčacie. Spomedzi zadných sedadiel potom stačí vysunúť stolík a raňajky, teda rokovanie môže začať. Alebo to je pojazdná pokrová herňa?

Vzadu ostáva ešte kus nevyužitého miesta. Tam sa zjavila malá kuchynka. Nachádza sa tam skriňa na šálky a príslušenstvo. Aby boli meetingy a kartové hry možné aj dlho do noci, tak je nainštalovaný aj kávovar. Komplet celé auto dostalo samozrejme izoláciu, ktorá zlepšuje akustický komfort.

Zvonka to tiež nie je len obyčajná biela dodávka. Je čierna. A okrem toho má predĺžený predný spojler na nárazníku, bočné prahové lišty a zmenený zadný nárazník. Plechové 16tky tu nahradili zliatinové dvadsiatky.