Mercedes-Maybach S-Class vypĺňa medzeru

Maybach už skončil. To je jasné každému. Teda ako znovuzrodená samostatná značka. Keď zanikol, tak Bentley rozosielal listy a lákal na svoje modely. Ale to však netrvalo dlho, teda tá pauza od Maybachu, ktorý sa znova vracia.

Tentoraz to nie je samostatný Maybach, ale vracia sa ko Mercedes-Maybach S-Class. Je vrcholom modelovej ponuky a bude hviezdou minimálne v klipe u Ricka Rossa. Dĺžka predĺženej verzie triedy S narástla ešte o 20 centimetrov. S celkovou dĺžkou 5453 milimetrov meria toľko čo Ford Transit Custom L2. A vnútro nového Maybachu ponúkne dosť miesta už len vďaka rázvoru 3365 milimetrov.

Lenže táto verzia nie je len o predĺžení. Dá sa spoznať aj zvonka, lebo zadné dvere prešli skrátením o 66 milimetrov, aby sa dalo inštalovať aj tretie bočné okno na C-stĺpiku karosérie. No a ak to nespozorujete, tak si určite všimnete nápisy.

Najviac, z pohľadu pasažiera, sa odohralo vnútri. Zadní pasažieri si budú môcť vystrieť nohy a podoprieť ich vankúšom zakomponovaným do sedadiel. Interiér a celkovo auto má byť najtichšie auto na svete. To asi preto, že v ňom nepočuť ani to tikanie hodiniek z Rollsu.

Zo začiatku bude Mercedes-Maybach S-Class dostupný ako S600. Pod kapotou bude motor V12 s objemom 6 litrov. Poskytne výkon 390 kW (530 k) a krútiaci moment 830 Nm. Potom pribudne V8 v S500 s 335 kW (455 k) a 700 Nm. Následne sa do ponuky dostane S400 so šesťvalcom s troma litrami objemu a 245 kW (333 k) plus 480 Nm.

Predaj by sa mal začať vo februári 2015. A vraj potom majú s názvom Maybach pribudnúť aj iné modely.