Mercedes GLA má nové trekové topánky

Mercedes v Amerike, teda v Detroite, ukázal inovovanú verziu modelu GLA. Aj keď by sa mohlo zdať, že novinky budú platné len pre americký trh, výrobca nelenil a ukázal aj európsku modernizáciu malého podvihnutého hatchbacku.

Aj keď na prvý pohľad vidno novú prednú masku a nárazník, dizajnéri pracovali pilne a znížili aj koeficient odporu vzduchu z 0,29 na 0,28. Okrem prednej časti má GLA aj nové tvary zliatinových diskov.

Najzásadnejšie zmeny sú v interiéri. Osempalcový displej v strede má omnoho vyššie rozlíšenie a úplne nové prístroje pred vodičom.

V Európe bude novinkou verzia GLA 220 4Matic, ktorá sa vsunie medzi GLA 200 a GLA 250. Nový model má výkon 135 kW (184 k) a krútiaci moment 300 Nm. Keďže v názve figuruje aj 4Matic, tak má aj pohon všetkých kolies.

Rovnaké zmeny ako pre bežné verzie sa ukážu aj na GLA 45 AMG. Na podporenie predaja sa pri štarte faceliftu objaví aj výbava Yellow Night Edition s čierno-žltým zovňajškom. Rovnaká kombinácia bude aj v interiéri. Pribudnú športové sedačky a aj športový volant bude niesť rukopis AMG.