Mercedes G-Code experimentuje s vodíkovým hybridom

Vyzerá to tak, že GLA nebude najmenším autom pripomínajúcim SUV v ponuke Mercedesu. Ale iba v prípade, že by sa koncept G-Code dostal do výroby. Ale podobne ako GLA ani toto nebude auto výrazne schopné v teréne, bude určený najmä na mestské putovanie.

G-Code tak najskôr bude konkurovať mikroSUV Audi Q1, ktoré je v príprave, alebo aj Jeepu Renegade, ktorý sa len nedávno začal predávať na Slovensku. Oproti GLA je o 317 milimetrov kratší. Meria 4100 milimetrov. Ale zároveň je s šírkou 1900 mm o 96 mm širší a o 6 mm vyšší.

Samotný styling karosérie vyzerá ako zo sci-fi filmu. Minimálne z Blade Runnera, či podobnej snímky. Krátke previsy, 21-palcové disky, LED všetky svetlá a presklenie dokola ako na prilbe Stiga. Až divne bude pôsobiť podsvietenie masky chladiča v troch farbách, červenej, modrej a zelenej, podľa toho ako vodič ide. Taký samoudávací systém pre policajtov.

Jasné, aj lak, ktorý sám generuje energiu, podobne ako pohyby podvozka, sú zaujímavé. Ale najväčšie prekvapenie je pod kapotou, či kde vlastne konštruktéri motor umiestnili. Je tam totiž prepĺňaným motor poháňajúci predné a elektromotor poháňajúci zadné kolesá. To by nebolo nijako zvláštne, keby spaľovací motor nefunguje na vodík. To znamená, že emisie budú len čistá voda.

Mercedes G-Code zostane určite len ako koncept, jedine, že by inšpiroval nejakú ďalšiu triedu značky. Koncept sa v plnej kráse predvedie v L.A.