Mercedes-AMG A45 S má naozaj šialený výkon (má ho aj CLA45 S)

Mercedes predstavil vrcholnú verziu triedy A a CLA. Obe používajú rovnakú platformu a majú aj rovnaké motory. Obe karosérie dostali ešte výraznejší bodykit ako majú slabšie A35ky. Teda, oproti tomuto je A35 len takým vlažným AMG.

Vizuálne zmeny sú jedna vec, agresívne nárazníky, štandardne 18-palcové disky, 19-tky za príplatok, to je všetko fajn, ale to hlavné je predsa pod kapotou. Dvojliter, ale aký! S prepĺňaním sa z motora podarilo dostať 285 kW (387 k) a 480 Nm. V štandardnej verzii. Ale verzia S s tým ešte niečo spraví. Vydoluje z dvojlitra 310 kW (420 k) a 500 Nm. Z dvojlitra!

Takáto porcia znamená, že 250 kilometrov za hodinu bude pre obe verzie úplne nič. V prípade príplatku za AMG Driver’s Package sa hranica posúva na 270 kilometrov za hodinu. Kto vlastne túži jazdiť 270 v hothatchi? Teda, ehm, hothatchi, toto už je hyperhatch.

Verzia S v karosérii Áčka dá stovku za 3,9 sekundy a bez S sa tam dostane za 4 sekundy. V prípade CLA sú všetky časy o desatinu  sekundy horšie. V každom prípade auto funguje s osemstupňovou dvojspojkovou automatickou prevodovkou a pohonom všetkých kolies 4-Matic+. Ten má pre S režim drift. Zapína sa prepnutím Race, vypnutím ESP a zapnutím manuálneho režimu. Alternatívy bez S v označení majú tento systém za príplatok.