BMW X7 v podobe luxusného pick-upu

Ako by sa vám páčilo BMW X7 v prevedení pick-up? Ak neviete, stačí sa pozrieť na obrázky pod článkom. BMW totiž skonštruovalo presne takéto auto, ktoré sa síce nedostane do sériovej výroby, ale fyzicky existuje.

Ide o jednorazový projekt z ktorého sa vyrobil iba jeden kus, ktorý je možné naživo vidieť na BMW Motorrad Days, teda výstave motocyklov tejto značky. Ako demonštrácia toho, čo je pick-up schopný uvieť, slúžia motocykle F 850 GS naložené v nákladovom priestore. Ten je obložený lešteným drevom a vyzerá skôr ako paluba jachty než priestor v ktorom by niekto chcel prevážať náklad.  Celková dĺžka korby je približne dva metre. Vďaka použitiu špičkových odľahčených materiálov je hmotnosť pick-upu o 200kg nižšia než v prípade štandardnej sedemmiestnej X7. Táto úžitková verzia má dokopy päť miest na sedenie a celkový proces transformácie trval desať mesiacov.

BMW je jedna z mála šťastných automobiliek, ktorá nech vyrobí čokoľvek, automaticky vygeneruje aj dopyt po tomto novom produkte. Stačí si spomenúť napríklad na X6, ktorá v dobe svojho predstavenia tiež pôsobila novátorsky a veľa ľudí nechápalo, kto potrebuje SUV a kupé v jednom. Sme si teda istí, že ak by sa sériovej výroby dočkal aj luxusný pick-up na báze X7, záujem by oň bol. Samotné BMW však jasne povedalo, že sériovú výrobu tohto modelu neplánuje.