Mégane kombi ako konkurent Focusu ST kombi?

Nie je ich veľa. Hothatchov je habadej, ale hotwagonov nižšej strednej triedy je len pár. Ku Octavii Combi RS pribudol nedávno Ford Focus ST kombi. Ale svoje z koláča si chce utrhnúť aj Renault. Ako hothatch je fantastický. A kombi Grandtour s génmi RenaultSport sa už tiež objavilo.

Teraz Renault predstavil Mégane GrandTour GT 220. Do predaja sa dostane koncom mesiaca v jedenástich krajinách Európy a v Japonsku. A informácie vyzerajú sľubne. Zdá sa, že to bude naozajstný hotwagon.

Mégane GrandTour GT 220 má rovnaké plasty ako ten, čo sme testovali začiatkom roka. Takže zmenené nárazníky a iné detaily masky. Všetky ochranné lišty a kľučky sú nalakované farbou karosérie a strešné lišty vyzerajú ako matné čierne. Osemnásťpalcové disky kolies Serdard však netreba meniť za devätnástky, pretože by odišiel všetok komfort.

Vnútri je iná hlavica radiacej páky. Áno, poznáme ju, z Clia RS. A bude v zime trocha chladiť. Nezabudlo sa ani na štítok s poradovým číslom v prednej časti stredovej konzoly. Auto má aj športovo naladené pruženie, lepšie brzdy a športové pneumatiky.

No a to najpodstatnejšie je, že pod prednou kapotou je dvojliter prepĺňaný turbom, ktorý dosahuje 162 kW (220 k) a 340 Nm. To s kombi môže celkom slušne zacvičiť. Najmä, keď podvozkovo to bude určite tiež výborné. Celkovo sa kombinovaná spotreba ustálila na 7,3 litroch na sto kilometrov a emisie sú iba 169 gramov CO2 na kilometer. Treba len dúfať, že sa dostane aj na Slovensko. V segmente hotwagonov, aj keď je malý, má možnosť zaujať výrazné miesto.