McLaren Senna je ľahký ako McLaren F1

Keď ste vždy chceli auto, ktoré je očividne pretekárske a chceli ste s ním jazdiť po cestách, tak ste nemali veľa možností. Vlastne, tých možností nebolo ani málo. Napríklad Pagani také vie, ale zahanbiť sa nenechá ani McLaren. Najnovší prírastok pomenoval po jednom z najlepších pretekárov F1, akí kedy žili. McLaren Senna sa ukáže naživo na autosalóne v Ženeve na jar.

Nový model bude naozaj ľahký, hmotnosť neprekročí 1200 kilogramov, čím podlezie aj model 720S o 85 kilogramov. Väčšia hmotnosť bude spôsobená prítlakom, lebo každá línia je podriadená aerodynamike. Difúzor rozhodne nie je dizajnérsky prvok v nárazníku, ale má funkciu. Rovnako ako obrovské krídlo. To okrem prítlaku dokáže fungovať aj ako aerodynamická brzda. Všetko je možné vďaka hydraulickému nastaveniu.

Zaujímavým prvkom je sklený panel vo dverách. Je vyrobený z toho, čo displeje smartfónov, z Gorilla Glass, aby bola zaručená trvácnosť. Najľahšia verzia modelu však nebude mať sklo, ale len karbónový kryt.

Interiér modelu je tiež zaujímavý, takmer nič v ňom nie je a priestor už vonkoncom nie. Okrem dvoch ľudí na palube má aj odkladací priestor, do ktorého vlezú maximálne dve helmy. Dizajnéri vraj chceli vynechať sedadlo spolujazdca kompletne, kvôli hmotnosti.

Pohon má na starosti štvorlitrový motor V8 s dvomi turbami. Má výkon 588 kW (798 k) a krútiaci moment 800 Nm. O zrýchlení McLaren nič nepovedal. Ale povedal niečo o cene. Je 850-tisíc eur. Veľa? Nemusí vás to trápiť. Všetkých 500 kusov predali takmer okamžite.