Maserati chce s Levante ochutnať terén

Pri Porsche to fungovalo. Asi ťažko by sme teraz mali 911 GT3, či Cayman GT4, keby nebolo SUV Cayenne. A vyzerá to tak, že si situáciu uvedomili aj v talianskom Maserati. Veď chcú naskočiť do rýchlika SUV. Lenže nemajú tak jednoduchú situáciu ako Stuttgartčani.

Nový model značky už naznačovali všelijaké špekulácie. Reálne to však je vyššie Ghibli s dvojpriestorovou karosériou. Má všetko, čo má Maserati mať. Predná maska s trojzubcom, ostré svetlá, tri výduchy za kolesom a aj trojzubec na treťom stĺpiku, na nič sa nezabudlo.

Interiér je zatiaľ neznámy, ale znova sa dá predpokladať príbuznosť s Ghibli. Napríklad veľký dotykový displej v strede dokážeme predpovedať aj bez schopností veštíc z pofidérnych televíznych kanálov. Tiež aj možnosť voľby viacerých farieb interiéru.

A niekto ďalší predpovedal, že pod kapotou bude trojliltrový šesťvalec. A nie jeden. Benzínové budú mať 258 kW (350 k) a 316 kW (430 k). Slabší všetky štyri kolesí na stovku roztočí za 6,3 sekundy, silnejší za 5,2 sekundy.

Taliani nič nenechali na náhodu a Cayennu Diesel bude konkurovať Levante s trojlitrovou V6 naftou. Výkon je 202 kW (275 k) a stovka za 6,9 sekundy. Väčšie Ghibli SUV s názvom Levante sa už vyrába a prví zákazníci s ním v blate zostanú na bruchu už na jar tento rok, keď sa bude topiť sneh.