Malé Maserati od Fiatu

Malé Ferrari od Fiatu tu už bolo, teraz prichádza na rad ďalšia exkluzívna značka. A o čom že to je reč? No predsa o limitovaných edíciach Fiatu 500.

Abarth 695 Tributo Ferrari je tým zmieneným „malým Ferrari“ a už o pár dní sa v Ženeve ukáže aj jeho brat, ktorý bude pomenovaný takmer rovnako.  Posledné slovo v jeho názve totiž bude Maserati. Podobne ako u edície Ferrari, aj v tomto prípade pôjde o exkluzívnu, iba 499 kusovú edíciu.

A aby táto „päťstovka“, ktorej celé meno znie Fiat 500 Abarth 695 Tributo Maserati,  nerobila hanbu slávnej značke vo svojom názve, pod kapotu jej zabudovali  1,4 litrový, turbom preplňovaný štvorvalec. Ten je vybavený technológiou T-Jet a jeho výkon je, na tak malé auto, veľmi solídnych 132kW/180 koní. Pre ešte viac „maseratiovský“ pocit je malý Fiat vybavený elektronicky ovládanou manuálnou prevodovkou s pádlami pod volantom a z výfuku vďaka špeciálnej technológií „Record Monza“ vyhrávajú veľmi zaujímavé melódie. Koncovka výfuku má mimochodom takmer identický tvar ako tá na vozidilách Maserati. A aby auto správne zatáčalo aj brzdilo, dostalo športový podvozok, brzdy Brembo  a 17“ disky kolies „Neptun“.

Zvonka ihneď zaujme špeciálny lak Pontevecchio Bordeaux. Interiér nie je o nič menej exkluzívny, udomácnili sa v ňom materiály ako koža či karbón, doplnené o všadeprítomné logo 695. Prístrojový panel navrhnutý firmou Jaeger LeCoultre, vyrábajúcou luxusné hodinky, je iba jednou z radu chuťoviek.

A ak by vám ani toto všetko neprišlo ako dostatočne štýlové, môžete si k autu objednať sadu kožených kufrov z edície Tramontano.