Lotus Evora -Miss Evora, Who rocks !

Roger Daltrey je pán v dôchodkovom veku, ktorý má v obľube autá. Áno, takých pánov sú na svete tisíce, avšak Roger je výnimočný tým, že je zakladateľom jednej z najslávnejších rockových skupín všetkých čias –The Who.

Kreativita ho očividne neopúšťa ani na staré kolená, čoho dôkazom je výsledok jeho spolupráce s Lotusom – jedinečná Evora s originálnym designom, ktorý je práve dielom Daltreyho fantázie. Šľachetná je aj myšlienka celého tohto projektu. Roger Daltrey je patrónom ligy proti rakovine medzi mládežou, a tak suma, za ktorú bude tento originálny Lotus vydražený, bude určená na účely boja proti tejto zákernej chorobe.

Interiér exkluzívnej Evory určite poteší oko hudobných gurmánov. Tradičné okrúhle logo The Who je prítomné na opierkach hlavy, na zadnej strane sedadiel sú pre zmenu zakomponované vlajky Union Jack. Všetko je naviac doplnené ručne vytvorenou grafikou a čerešničkou na torte je Rogerov podpis. Exteriér nie je o nič menej výnimočný, na blatníkoch tróni už spomínané logo The Who a karoséria nalakovaná do čiernej metalízy je olemovaná červeným pásom. Spoiler je obohatený o šedý obrys vlajky Union Jack a ako celok pôsobí auto skutočne krásne a vkusne. Nie, predné spoilery v štýle snehovej radlice a krídla s rozmermi kuchynskej pracovnej dosky vážne nie sú „známkou punku“ ani dobrého vkusu a dokonca ani nezvýšujú výkon, takto má vyzerať styling !

A aby nezostala reč len pri vzhľade, srdcom Evory je 3,5 litrový, preplňovaný šesťvalec s výkonom 253kw (345hp). Ďalší, nemenej dôležitý, číselný údaj sa týka vyvolávacej ceny, ktorá by mala začať sumou 70 tisíc libier. Samotná dražba je naplánovaná na prvý december.