Lexus zbrojí s novým LS v luxusnej triede

Lexus má svojho zástupcu aj v luxusnej triede. Model LS bol odjakživa dostupný s osemvalcom, ale prichádza nová doba. Úplne nová, už piata generácia prináša downsizing a asi najradikálnejší tvar v celom spektre triedy.

Predná časť pripomína kupé LC. LED svetlá majú výrazný tvar písmena Z. Spolu s maskou charakteristickou pre vozidlá automobilky bude určite neprehliadnuteľným zjavom na cestách aj ak bude mať menej výraznú farbu. Auto je štandardne postavené na devätnásťpalcových diskoch, ale za príplatok sú dvadsaťpalcové. Ich tvar má vraj eliminovať hluk od pneumatík.

Lexus ešte viac zapracoval na odhlučnení kabíny. Výfuk má autoritatívny zvuk, teda podľa toho, čo prezentuje automobilka a stíšeniu pomáha aj aktívne rušenie zvuku motora pomocou audiosystému. Sústavu reproduktorov s 3D zvukom dodal Mark Levinson. Celý systém sa ovládala cez dotykovú plochu a informácie zobrazuje  12,3-palcový displej. Lexus prezentuje, že Head-up displej je najväčší, ktorý sa dostal do sériovej produkcie.

Namiesto osemvalca je pod prednou kapotou 3,5-litrový motor V6 s dvoma turbami. Produkuje 310 kW (420 k) a až 600 Nm. Pohonná jednotka spolupracuje s novou 10-stupňovou automatickou prevodovkou. Na stovke bude za 4,5 sekundy. O naftovom agregáte automobilka neuvažuje, ale hybrid je pravdepodobný.