Lexus RC sa chce viac podobať na väčšie LC

Lexus má v ponuke dve kupé. Jedno je menšie a druhé väčšie, to asi nie je prekvapenie. LC je naozaj dizajnérsky vymakaný kúsok. Ale po jeho predstavení sa akosi model RC ocitol trochu v tieni, už nemal tak strhujúce tvary. Čiastočne to rieši facelift.

Nová verzia, nazvime ju V1.2, má hlavne nový predok.  Maska chladiča pripomína LS a LC. Ale iba v prípade, že to nie je F-Sport. Fko má tvary písmena F zakomponované do mriežky, podobne ako iné modely značky s dodatkom F-Sport.

No a predok ešte zmenia aj svetlomety. Už nebudú rozdelené ako na NXku a RC pred faceliftom. Už budú all-in-one. Tvar denných LED svetiel však ostal, len je integrovaný práve v týchto svetlách. A zmenené sú aj zadné svetlá, majú veľký tvar písmena L, ktorý je pre Lexus charakteristický. Asi všetci vedia prečo to je práve toto písmeno.

Vzadu sú naviac na nárazníkoch nové otvory. Sú v rohoch a nie sú len imitáciou. Vraj majú pomáhať aerodynamike a zvyšovať stabilitu.

Vnútro tiež pár zmien prevzalo. Má napríklad nové hodinky, ktoré sú priamo z LC. A novú viac vystlanú opierku kolena. A ešte nové kombinácie. Pribudla z LC napríklad okrová. Zovňajšok zase môže mať jeden z 11 odtieňov, vrátane novej žltej farby.

Nám sa páči. V žltej s modrým interiérom, ak taký je. No a po debute faceliftu v októbrovom Paríži bude onedlho nasledovať facelift RC F.