Lexus predstavil faceliftovaný model RX

Lexus RX, teda luxusné japonské SUV je na trhu už od roku 1998. Aktuálna štvrtá generácia bola na trh uvedená v roku 2015 a pre rok 2020 sa dočkala faceliftu.

Vizuálne zmeny exteriéru sú takmer nebadateľné a týkajú sa iba mierne pozmeneného tvaru predných svetiel, hmloviek a zadných svetiel. Predná maska je tiež o trochu zaoblenejšia. Takže, nič čo by ste si všimli hneď na prvý letmý pohľad.  Nové sú ale dva nové laky. Zelený Khaki a béžový ľadovcový. Interiér síce vyzerá veľmi podobne ako ten aktuálny, zmeny sú ale skôr funkčné ako vizuálne. Displeje sú stále dva, teda 8″ a 12.3″ avšak teraz už sú aj dotykové. Naviac sa dajú ovládať aj touchpadom na konzole medzi sedadlami. Vylepšenie sa týka aj AppleCarplay, Android Auto a hlasového ovládania. Interiér síce vyzerá takmer identicky ako v súčasnej verzii, avšak mierne sa zmenila a vylepšila jeho ergonómia súvisiaca s posedom za volantom. Novinkou je ale okrová farba interiéru, ktorá v súčasnej verzii absentuje. Z bezpečnostných prvkov má RX300 k dispozícii balík Safety System+ 2.0 obsahujúci napríklad čítanie značiek alebo detekciu cyklistov a chodcov.

Motory sa v podstate nezmenili takže len pre rekapituláciu. Základom je RX300 s dvojlitrovým štvorvalcom a 238 koňmi. Strednou cestou je šesťvalcové RX350 s 300 koňmi a 3,5 litrami objemu a na vrchole stále tróni hybridný RX450h s celkovo 313 koňmi. Zato jazdné vlastnosti sa zlepšili. Je to vďaka použitiu väčšieho množstva lepidla a viacerých zvarov, čo zvýšilo tuhosť ale aj bezpečnosť samotnej karosérie. Tuhšie je aj zavesenie a stabilizátory a taktiež novinka, ktorú predstavuje implementácia antivibračných vložiek odpruženia.

Dodajme, že inovovaný Lexus RX je už u nás v predaji od 1.októbra.