Lexus modernizoval SUV UX

Kompkatné SUV Lexus UX prešlo faceliftom. Na trhu je od roku 2019 a tak je na omladenie čas. Snáď najdôležitejšou novinkou je väčšia batéria a zvýšený dojazd pre elektrickú verziu e.

A Lexus sa skutočne snažil. Kapacita batérie narástla o 40% na 72.8 kWh a v praxi to znamená udávaný dojazd až 450 km, čo už znie veľmi použiteľne. Okrem tejto verzie ponúka tento model aj ďalšie dva motory. Základný benzínový štvorvalec UX 200 so 171 koňmi a jeho hybridnú verziu UX 250h so 184 koňmi. Elektrické UX 300e je najvýkonnejšie a má 204 koní. Všetky modely majú nový infotainment s 8″ a 12″ obrazovkami, čo závisí od stupňa výbavy. Vylepšení sa dočkal aj systém bezpečnostnej asistencie Lexus Safety System +. Spaľovacie modely UX 200 a UX 250h majú k dispozícií verziu F Sport, ktorá má po novom v štandarde adaptívne variabilné odpruženie so snímačmi riadenia. Samotné riadenie týchto modelov je pritom strmšie a poskytuje viac odozvy. Novinkou je stupeň výbavy F Sport Design, opäť ale dostupný iba pre tieto dve verzie. Ten vychádza zo športového exteriéru F Sport, avšak zameriava sa iba na dizajn bez technických vymožeností, ako spomínané adaptívne tlmiče. Táto verzia má čiernu sieťovinovú prednú masku a jej lemovanie. Čierna je zakomponovaná aj do predného nárazníku a lemovania hmloviek, rovnako ako na zadnom nárazníku. Dobrým spoznávacím znakom sú aj 18″ disky kolies v čierne lemovaných blatníkoch či čierny strešný spojler a strešné lyžiny.

Na našom trhu sa ako prvý začne predávať hybridný UX 250h už o mesiac. Základná benzínová verziu UX 200 príde začiatkom roka 2023 a plne elektrický UX 300e sa objaví až ako posledný, niekedy v prvej polovici roka 2023.