Land Rover Discovery má nové, skoro nič

Každý rok je to to isté. Land Rover predstaví model pre ďalší modelový rok Discovery. A málokedy sa niečo zásadné zmení. O tom, že niektoré krížové skrutky nahradili tými s hviezdicovou hlavou našťastie ani neinformuje, to by bol nový model každých pár mesiacov.

Pre nový modelový rok 2015 pridal Land Rover pre osvedčený off-road Discovery zopár prvkov. Napríklad interiér môže byť oblečený do dvojfarebnej kombinácie Ebony/Cirrus Windsor kožou s drevom Grand Black. Pribudla aj podpora Land Rover InControl Apps. Takže fejzbúčík a tvítrik, prípadne iné apky už aj za jazdy. Teda za predpokladu odblokovania systému.

Nový modelový rok prinesie možnosť zvoliť špeciálne disky XXV s dvadsiatimi palcami a voľby nových farieb, červenej Montalcino Red, sivej Kaikoura Stone, Aruba a Yulong.

Pod prednou kapotou môže byť trojlitrový benzínový motor V6 s výkonom 250 kW (340 k) a 450 Nm. Rovnaký objem a rovnaký počet valcov s usporiadaním má aj naftová verzia. S označením TDV6 prichádza výkon 155 kW (211 k) a tá alternatíva s nápisom SDV6 ponúkne 188 kW (256 k). Všetky tri motory vyžívajú systém Start-Stop a automatickú prevodovku ZF s ôsmymi prevodmi.

Prvé kusy z modelového roku 2015 začnú k zákazníkom prichádzať v septembri.