Lamborghini od Zagata nie je úplne krásne

Concorso d’Eleganza Villa d’Este je takou akciou, na ktorú treba raz za život ísť. Nie sú tam kolotoče, ani cirkusy, ale všetky dokonalé autá. Preto si ho ako miesto oslavy 95 rokov vybrala aj karosárska firma Zagato. A jej výtvory hraničia s dokonalosťou, či už ide o Astony Martin, či nedávno Bentley.

Na oslavu si okrem miesta vybralo aj prerobenie auta. Konkrétne konštruktéri siahli po Lamborghini Gallardo LP570-4 a nazvali ho 5-95. Projekt karosárni zadal zberateľ Albert Spiess. Má všetky detaily, ktoré Zagato používa. Začína to dvoma bublinami na streche, pokračuje sklenými plochami okolo auta a bočné otvory na prívod vzduchu načerpali dizajnéri inšpiráciu na koncepte Raptor z roku 1996 postavenom z Lamborghini Diablo.

Lamborghini a Zagato spolupracovali už v roku 1965 na 3500 GTZ a nový model 5-95 ostane iba ako jednokusová záležitosť. Ale buďme úprimní, predok nesie črty Astonu Martin One-77 a nie je úplne dokonale vyzerajúci. Tomu Bentley Continental sa podarilo dosiahnuť výzor, ktorý reprezentuje lepšie.