Kto asi spolupracoval na SL63 AMG World Championship?

Mercedes-Benz sa ukázal v tom najlepšom svetle. Teda pod reflektormi predviedol verziu svojho veľkého roadsteru nazvanú SL63 AMG World Championship 2014 Collector’s Edition. Už podľa názvu sa dá očakávať, kto sa podieľal na ich tvorbe.

Logicky po tom, čo tím Mercedes AMG Petronas dominoval v F1, keď získal prvé aj druhé miesto v hodnotení jazdcov, čo zabezpečilo aj prvé miesto v pohári konštruktérov, pripravil Meďák niečo extra. Už je to tu, na limitke spolupracovali Nico Rosberg a Lewis Hamilton. Lewisovi týmto gratulujeme k titulu.

Ale rozdelenie je trochu rasistické. Čierny vznikol pod taktovkou Lewisa. Farba na karosérii nesie názov Designo Magno Black a je doplnená kolotočiarsky pôsobiacim zlatým názvom na kufri. Zlaté sú vlastne aj ďalšie detaily. Zlato-čierna téma sa ujala aj vnútri. Predpokladáme, že Lewis myslel na pracháčov na Blízkom aj Ďalekom východe.

Mercedes SL63 AMG WC 2014 Collectors Edition mid 1 Mercedes SL63 AMG WC 2014 Collectors Edition mid 2

Biela bielemu, tú konfiguroval Nico. Farba sa volá Designo Cashmere White a detaily sú lakované sivou Designo Himalayas Grey. Sivá si našla miesto tam, kde na Lewisovom strieborná. Nicove SL pôsobí decentnejšie a menej tuzingovo. Ale čierne chrómované koncovky mu zostali. Vnútro tiež disponuje podobnou farebnou témou ako zovňajšok.

Lewisove SL získalo špeciálne štítky a koberčeky s tvarom Silverstone, kde kraľoval tento rok. Nicove zase na rovnakých miestach nesie tvar Hockenheimu. Nie je to zvláštne, že Brit má britskú trať a Nemec nemeckú? Žeby tímová réžia?

Motor s objemom 5,5 litra, prepĺňaním a ôsmimi valcami ponúkne aj tu 430 kW (585 k) a 900 Nm. To je dosť na obmedzenie maximálky na 300 km/h. Ale tú by sme skúšali iba so zatiahnutou strechou.

Obe autá vzniknú v 19 exemplároch každé. A každé bude mať naozaj plnú výbavu, čiže aj panoramatickú strechu Magic Sky Control, AMG športové sedadlá, AMG Driver’s Package, fúkanie na krk Airscarf, AMG športový podvozok, ale aj Bang&Olufsen aparatúru. To potom neprekvapí, že cena jedného kusu je 320 110 eur. Ak však chcete obe, tak získate množstevnú zľavu. Čierny aj biely v jednom balíku stoja 629 510 eur. Pekný darček pod stromček, čo? His and hers maybe?