Kris Meeke a jeho vianočný darček od MINI

Na tohtoročné vianoce nebude zrejme v najlepšom spomínať Kris Meeke – továrenský jazdec tímu MINI Prodrive. Vlastne, dnes už možno skôr ex-továrenský.

Pred pár dňami mu totiž jeho zamestnávateľ oznámil, že s pôvodne plánovaným štartom na januárovej Rally Monte Carlo nemusí počítať. Nahradí ho totiž Pierre Campana, ktorý s MINI štartoval už v tejto sezóne. Dôvod je prozaický – financie. Campanovi sa ich podarilo zohnať, a tak si štart v Monaku jednoducho zaplatil a Meeka tým pádom odstavil.

Tím MINI sa potýka s finančnými problemámi a preto zvolil takýto postup. Celú sezónu 2012 tak zrejme absolvuje iba tímová jednotka – Španiel Dani Sordo. Druhé auto bude počas celého roka na prenájom, jednoducho povedané „zaplatíš si a ideš“. Richard Taylor z Prodrive komentoval celú situáciu veľmi diplomaticky. „Kris síce neodštartuje v Monte Carle, ale to neznamená, že by za nás už nemal jazdiť. Pevne veríme, že v ďalších súťažiach za nás bude štartovať“. Alebo inými slovami, ak sa Krisovi podarí zohnať dostatočne veľký balík peňazí na ďalšie rally, v tíme ho znova radi privítajú.

Samotný Kris Meeke sa k celej veci rozhodne tak diplomaticky nepostavil a vzniknutú situáciu na svojom Twitteri opísal nasledujúcim, veľmi kvetnatým a básnickým spôsobom: „Napadlo vás niekedy, aké by to bolo, keby vám dievča, ktoré milujete povie, že vás opúšťa, aby mohlo ísť robiť prostitútku?“.