Kráľovské kupé od Mercedesu prichádza

Mercedes už predstavil kupé triedy S. Dokonca aj s verziou S63 AMG. Na kráľovskú alternatívu s výkonom, ktorý zatieni aj modely Bentley sme stále čakali. Čakanie sa však dostalo na svoj koniec. Privítajme teda kráľa vozidiel GT od Mercedesu. Dostal označenie S65 AMG Coupe.

Od S63 AMG ho odlišuje aj styling, ale len veľmi v malej miere. Najviac žiari lesklejšia predná maska chladiča a otvorov na prívod vzduchu a tiež žlté brzdové strmene miesto červených. Obrovskému zadnému difúzoru sa vyhnúť nedalo a tiež ani veľavravným označeniam V12 Biturbo.

To najzásadnejšie je však pod prednou kapotou. Tam sa nachádza niečo, čo by najradšej Európska únia zavraždila a zakopala do plytkého hrobu. Je tam agregát s usporiadaním V12 s dvojnásobným prepĺňaním a výkonom 463 kW (630 k) a krútiacim momentom obmedzeným na 1000 Nm. Stovku má o 0,2 sekundy skôr ako S63 AMG, teda za 4,1 sekundy. Maximum je v Európe elektronicky obmedzené na 250 km/h, kým Amerika má obmedzovač posunutý na 300 km/h.

Žiadne srandičky ako pohon všetkých kolies sa nekonajú. Kto chce usmažiť zadné gumy, má dovolené. Aj s pomocou prevodovky AMG Speedshift 7G-Tronic. Podvozok Magic Body Control má výrazne športové nastavenie a auto sa vozovky dotýka kolesami s diskami priemeru dvadsať palcov schovávajúcimi keramický brzdový systém.

Cena S65 AMG Coupe v Nemecku štartuje na méte 244 009,50 eura.