Audi slávi jubileum TDI modelom A7 Competition

Audi má TDI už 25 rokov. Za ten čas prešlo mnohými zmenami. A prečo si toto jubileum nepripomenúť nejakou špecialitou. Nemáme na mysli pečených rakov a stejky z klokanov. Ale špecialitu automobilovú.

Tým oslavným modelom bude A7 TDI competition. Pod kapotou bude mať agregát 3,0 TDI BiTurbo, veď ako inak. Ale ponúkne úpravy zvyšujúce výkon o 7 kW (10 k) na 240 kW (326 k). Ak však šofér dupne na plyn má na krátky čas ešte 15 kW (20 k) naviac.

Spolu s 650 Nm krútiaceho momentu dostupnými medzi 1400 a 2800 otáčkami to znamená zrýchlenie na stovku za 5,1 sekundy. Spotreba má vraj byť v kombinovanom cykle iba 6,1 litra. To je na daný výkon úplne fantastický údaj.

Audi A7 Sportback 3,0 TDI Competition má ako základ aj vizuálnu výbavu S-line s 20 milimetrovým znížením. Stojí na 20-palcových diskoch W schovávajúcimi 17-palcový brzdový systém s červenými strmeňmi.

Okrem červenej Misano Red bude v ponuke aj sivá Nardo, sivá Daytona a modrá Sepang. Vnútro zase ponúkne v základnej výbave kožu Valcona čiernej, či sivej farby. Za príplatok je aj balík športových sedadiel s kontrastným prešívaním sivej, alebo červenej farby.

V každom prípade je nutné priplatiť za LED svetlá, lebo tie sú vždy lepšie. Predaj sa začne v auguste a predpokladaná cena je 72 tisíc eur. No a nie je náhodou práve A7 jedno z najkrajších Audi súčasnosti?