Kombinácia Beetle a Fender ide do výroby

Volkswagen pripravil špeciálnu edíciu svojho najimidžovejšieho auta, Beetlu. Samotný koncept Fender Beetle nie je takou novinkou, veď minulý rok vo Frankfurte bol predstavený ako prototyp s nízkou šancou na výrobu.

Niekoho však osvietilo a bude sa vyrábať. Čo predsa môže byť štýlovejšie ako spojenie týchto ikon? Nový Beetle, oproti predchádzajúcemu novému Beetlu už nevyzerá až tak smerom ku country, dynamické línie sú charakteristické pre rock.

Edícia Fender dostane dokovaciu stanicu na iPod, ktorá vyzerá ako sieťka zosilňovača a naviac prístrojová doska bude mať obklad pripomínajúci gitary značky. Kufor ozvláštni a basovú líniu pridá subwoofer, ktorý tiež vyzerá ako zosilňovač. Naviac sa k nemu dá pripojiť gitara. Celkom frajerina.

Čierny koncept z Frankfurtu mal špeciálne červené a chrómové detaily, koženú strechu a znížený podvozok s 19 palcovými diskami. Tá kožená strecha sa asi do výroby nedostane, ale určite sa tam ocitne ozvučenie Fender. Ak by tam bolo hocičo iné, nech aj Band&Olufsen, tak by predsa edícia Fender strácala zmysel. Gitara ale asi v sérii nebude tiež…

Photo credits: Car and Driver