Kedy? Teraz! Nový Volkswagen Caddy je tu

Ďalší výkričník v nadpise. To sa často nestáva, ale vtip by asi nebol úplne dokončený bez neho. Caddyllac má už piatu generáciu. Teda druhú v tejto forme. Kedysi bol Volkswagen Caddy len pick-up, ako kedysi aj Felicia s rovnakým dodatkom. Potom mu pribudla pevná bedňa. A až tretia generácia je menšou dodávkou, alebo skôr MPVčkom? Štvrtá je vlastne hĺbkovým faceliftom tretej. Piata je však ako z inej triedy.

Keď sa pozriete na štvrtú generáciu a porovnáte ju s piatou, tak štvrtá je razom zastaralá a pôsobí staro. Nový Caddy je postavený na platforme MQB, ktorá podporuje, v niektorých použitiach, aj plug-in hybridné ústrojenstvo.

Najnovšia generácia obľúbeného pracovno-rodinného auta je navrhnutá s ohľadom na nízky koeficient odporu vzduchu, ktorý sa zastavil na výbornej hodnote 0,30. Na takéto auto je to vynikajúci výsledok. A je to zlepšenie oproti 0,33, čo má štvrtá generácia. Caddy sa stále sústredí na ponuku luxusných prvkov v tejto triede. V ponuke bude, napríklad, veľké strešné okno s plochou 1,4 metra štvorcového, či LED predné svetlá a bezkľúčové ovládanie.

Celkom zaujímavý bude aj interiér. Môžeme sa tešiť na detaily, ktoré má aj nový Golf. Teda displej pred vodičom, čiže Virtual Cockpit bude určite. Nový infotainment tiež, dokonca aj s bezdrôtovým Apple CarPlay, či Android Auto. Displej infotainmentu bude mať buď 6,5, alebo 10 palcov uhlopriečku. Caddy po novom ponúkne Travel Assist s adaptívnym tempomatom a udržiavaním v pruhu, ale aj Trailer Assist, uľahčujúci cúvanie k prívesu a s prívesom.

Pohon budú zabezpečovať tradične naftové štvorvalce s objemom dva litre. Budú mať, na čistejšie fungovanie, dvojité vstrekovače AdBlue do systému katalytickej redukcie, ktoré Volkswagen nazval Twindosing. Na výber bude manuálna šesťstupňová prevodovka, ale aj sedemstupňové DSG. Tak ako doteraz bude v ponuke aj pohon všetkých kolies 4Motion. V ponuke bude aj 1,5-litrové benzínové TSI, ale aj jeho plynová verzia.

V ponuke budú dve dĺžkové verzie a ponuka bude obsahovať až sedem sedadiel. A tiež bude mať milión verzií. Od klasickej zaplechovanej s čiernymi plastovými nárazníkmi až po tú s terénnymi ambíciami a názvom Panamericana.

Kým sa objaví na trhu, môžete si pozrieť testy, v ktorých sme Caddy skúšali.
GENERATION a HIGHLINE