Jubilejný pretekár SLS AMG GT3 45th Anniversary

Na jubilejné série bežných áut sme zvyknutí, ale Mercedes si pripravil eso, ktoré ani nepatrí do balíka. To eso je piate do série, nejaké žolíkové. Pri príležitosti výročia prvého modelu SL pripravil špeciálny model SLS AMG GT3, čiže čisto pretekárskeho auta, ktoré predáva motošportuchtivým zákazníkom.

Zo série 45th Anniversary sa vyrobí najviac 5 kusov. Každý kus bude mať na karbónovej karosérii matný grafitový lak. Z kompozitných materiálov bude kapota, kufor, dvere a celý balík aerodynamických doplnkov.

Vnútri si zákazníci, ktorí sú ochotní zaplatiť 446 250 eur, nájdu ochrannú klietku. Tá samozrejme ladí s vonkajšou farbou karosérie. A z karbónu sú aj skelety sedadiel. Vnútri na inom mieste, pod kapotou je motor AMG V8 6,3 priamo z Affalterbachu, ktorý dokáže auto rozbehnúť na obligátnu stovku za 3,7 sekundy a dostane sa na okrúhlych 300 km/h.

V sídle AMG, v spomenutom Affalterbachu si zákazníci prevezmú svoje pretekárske auto. V rámci ceremónie si potrasú ruky s Berndom Schneiderom (vyhral DTM trikrát). Ten ich aj prevedie po fabrike.