Jeep Renegade a Compass v hybridnej motorizácii 4Xe

Hybridizácia neobchádza ani legendárnu značku Jeep. Tá totiž predstavila Plug- in hybrid verzie svojích modelov Renegade a Compass, ktoré zhodne nesú druhé meno 4Xe.

Hneď na úvod začínajú edíciou nazvanou jednoducho First Edition, ktorá sa bude ponúkať v dvoch úrovniach výbavy Urban a Off-Road. Tá prvá vychádza zo špecifikácie S, druhá je odvodená z Trailhawku. Výbava však nie je až taká podstatná, zaujíma nás hlavne nový motor. Jeho celkový výkon je veľmi slušných 240 koní, ktoré sú vyprodukované zo spolupráce 1.3 litrového benzínového štvorvalca s turbom a elektromotora. Ten poháňa zadné kolesá. Oba elektrifikované modely sa dodávajú s nástennou nabíjačkou, ktorej výkon 3.5 kW nabije batériu doplna za 3.5 hodiny. Je tu však možnoť doplatiť si za výkonnejšiu nabíjačku s výkonom 7.4kW, ktorej to trvá niečo cez 1.5 hodiny. Samotný dojazd na čisto elektrický pohon by sa mal pohybovať okolo 50 kilometrov, čo vôbec neznie zle.

Súčasťou samotnej First Edition a vlastne všetkých modelov 4Xe je záruka 5 rokov na auto a 8 rokov na batériu, čo je veľmi férová ponuka. Nechýba navigácia Uconnect s 8.4″ displejom, Full LED či bi-xenónové svetlá alebo doplnkový 7″ displej ukazujúci údaje o jazde a stave batérie. Na výber bude celkom päť farieb, od bielej, čiernej, striebornej, modrej a šedej. Presnú cenu však ešte nevieme.