Je Duster ako pick-up dobrý nápad, či šialenosť?

Napíšte nám, čo si myslíte do diskusie, ale ešte predtým ponúkneme zopár detailov. Dacia na výrobe Dusteru pick-up spolupracovala s domácim výrobcom karosérií Romturingia. A prečo vlastne existuje? Na to je veľmi jednoduchá odpoveď.

Veď existuje Toyota Hilux, čo je najodolnejší terénny pickup na svete. A Duster pick-up je najmä lacnejšou alternatívou. Vznikne presne 500 kusov netradičného vozidla a prvých 10 je už u nových majiteľov.

Pick-up získal základy z modernizovaného Dusteru. Konštruktéri netrochárili a zobrali rovno najvýkonnejšiu verziu dCi 110 4WD s motorom 1,5 dCi dosahujúcim 81 kW (110 k) poháňajúcim cez šesťstupňový manuál všetky kolesá. Odstránením zadnej časti karosérie vznikol nákladný priestor s dĺžkou 1,7 metra. Takto upravený Duster uvezie 450 kilogramov, čo je asi jediným mínusom, očakávalo by sa o niečo viac.

Prečo je, podľa nás Duster pick-up, dobrý nápad? Jednoducho preto, že je jednoduchý. Je použiteľný v teréne a je nástupcom Loganu Pick-up, ktorý bol v teste úplne brutálny.

No a teraz si pozrite fotky a nechajte nám odkaz, čo si o tejto kreácii myslíte.