Hyundai H350 uštedrí Transitu podpásovku

Pri dodávkach máte relatívne veľkú ponuku, z ktorej sa dá vyberať. A to aj ak obmedzíme parametre výberu na tie najväčšie. Trio Citroën Jumper/Fiat Ducato/Peugeot Boxer prešlo teraz faceliftom, rovnako ako Renault Master a Iveco Daily. Úplne nový je Ford Transit a medzi starších harcovníkov patrí Mercedes Sprinter a Volkswagen Crafter.

Takáto ponuka je už nejaký ten čas a nikto do nej neprichádza, ani z nej nevypadáva. Lenže Hyundai zverejnil skicu svojho bojovníka a podľa nej dostanú tí najlepší ranu pod pás, z ktorej nebude ľahké vstať. Hyundai v tomto segmente nemá na čom stavať, nemá ani technologických partnerov. To znamená, že všetko musel vytvoriť nanovo. A aj zodpovedne, keď si ako cieľ stanovil práve ten vrchol. Nie, nehovoríme výnimočne o vrchole vo forme Transitu, ale o Sprintere.

V ponuke bude H350 bude samozrejme van, bus a podvozok. Van príde s posuvnými dverami a s nosnosťou medzi 1,4 a 2,5 tonami. Z toho vyplýva aj fakt, že 3500 kilogramov nebude hraničnou celkovou hmotnosťou. H350 sa bude vyrábať v Turecku a prvýkrát sa objaví na úžitkovom autosalóne v Hannoveri už 24 septembra. My sa naň tešíme, lebo Hyundai je v poslednej dobe poriadne rozbehnutý a väčšina z áut má hlavu aj pätu. A tiež sme zvedaví na motory. Na skice vyzerá senzačne, ale tie veľké kolesá asi do série nepôjdu. V sériovej výbave však určite budú LED svetlá na denné svietenie, ktoré ešte stále niektorí výrobcovia dodávok ignorujú.

Hyundai H350 01 Hyundai H350 02