Holandské okruhy privítajú M235i

Holandsko je pre BMW očividne dôležitým trhom, keďže práve v tejto krajine sa rozhodli predstaviť iba 12 kusovú edíciu modelu M235i.

Nazvaná je jednoducho a výstižne ako „Track Edition“, čo značí že by sa mala cítiť vo svojej koži najmä na okruhu. Dostala teda prepracovaný body kit s nový predným podnárazníkom, zadným difúzorom a bočnými prahmi. Od bežnej M235i je túto limitovanú verziu taktiež možné rozpoznať podľa čiernej prednej masky, spoileru na kufri, diskov a jedincom so skutočne vyvinutým sluchom by ako identifikátor mohol poslúžiť aj zvuk. „Track Edition“ sa totiž líši aj novým výfukovým systémom.

Minimálne zmeny nastali aj v interiéri, na prvý pohľad si je možné všimnúť najmä malý dislpej na volante, pozornejšie oko zachytí aj rukoväť ručnej brzdy a joysticku prevodovky z alcantary a karbónu.

A keďže je auto určené najmä na okruhy, potrebuje aj poriadny výkon. S trojlitrovým šesťvalcom s dvoma turbami, ktorý v sebe skrýva 240KW/326koní a 450Nm bude celkom isto patriť k tým najrýchlejším.

Ako bolo povedané, jedná sa o exkluzívnych 12 kusov, čomu zodpovedá aj cena 83 000 eur.