Hennessey pridáva výkon Venomu GT zbytočne

Problémom áut dosahujúcich rýchlosť 400 km/h je, že na jej dosiahnutie potrebujú poriadnu prípravu a poriadne miesto. Pri Bugatti kvôli tomu dokonca vraj príde aj technik z automobilky. A potom môžete meniť gumy aj s diskami za neuveriteľné prachy.

Bugatti však zvláda aj niečo extrémnejšie ako jazdu štvorstovkou. Dokáže sa posúvať aj v meste a nezabije ho to. V prípade Hennessey Venom GT by sme za to ruku do ohňa nedali. Ale to nebráni ďalšiemu zvýšeniu jeho výkonu.

Pôvodne úpravca pre rok 2016 pripravil porciu 1082 kW (1451 k). Toľko nemali pomaly ani stíhačky počas druhej svetovej. Jasné, toto bolo poriadne zveličenie, ale aj tak je výkon naozaj enormný. Najmä na auto, ktoré pripomína vzhľadom Lotus Elise a na to, že v strede funguje V8 s objemom 7 litrov a prepĺňaním. Veyron na menší výkon potrebuje W16 s objemom 8 litrov a 4 turbá. Tu stačia turbá dve, ale veľkosť musia mať minimálne ako v Scanii. Maximálny výkon je však podmienený použitím paliva E85 Flexfuel.

Venom GT s hmotnosťou tesne nad 1200 kíl dá stovku za 2,5 sekundy, a 320 km/h má na rýchlomere za 12,8 sekundy. Maximálna rýchlosť by mala ležať na hranici 450 km/h. Len či Hennessey nájde niekoho, kto to bude chcieť vyskúšať.

Extrémny model však prichádza tesne pred predstavením nového modelu Venom F5.