Grécko v začarovanom kruhu, teda okruhu

Každý vie, kde sa približne nachádza Grécko, či už z geografického alebo ekonomického pohľadu. A tiež každý vie, že v rámci Eurovalu sme sa im všetci zložili na oddlženie, aspoň čiastočné. Preto to, čo teraz vytiahli otvorí ústa každému jednému prispievateľovi.

Grécka vláda, teda tí, čo riadia štát, ktorý treba zachraňovať, sa rozhodla, že ideálne je investovať peniaze do niečoho produktívneho. Tým by mal byť okruh F1. Bez srandy, žiadny prvý apríl, veď je november.

Hrdinovia, čo vymysleli túto úžasnú perspektívu s možnosťou postavenia celkom slušného tunelu, sedia na ministerstve rozvoja. Okruh by mal stáť pri treťom najväčšom meste, Patras s 214 500 obyvateľmi.

Celý špás by vyšiel 94,6 milióna eur, z čoho by zo štátnej kasy šlo 30 miliónov. Asi ešte počítajú v drachmách (1 eur = 341 drachiem). Zvyšok by zaplatili súkromní investori.

A teraz vážne, Grécko s nezamestnanosťou 24,4 percenta a obrovským dlhom chce okruh F1? Normálne by to bol vtip mesiaca, ale oni to myslia vážne. Veľká cena Grécka!

P.S.: Fotky sú náhodne vybrané z poslednej návštevy krajiny.

OK