Golf Variant aj facelift Scirocco s novým balíkom R-line

Volkswagen ponúka niečo podobné ako BMW s M-paketom, Audi s S-line a Mercedes s AMG balíkom. Pri nemeckej automobilke sa nazýva R-line. Lenže nový Golf Variant a modernizované Scirocco ho zatiaľ nemali.

Pri Golfe Variant balík R-line prichádza s modifikovanými nárazníkmi, ktoré mu uberajú zo serióznosti a naznačujú, že pod kapotou sa môže skrývať niečo dravé. To isté značia aj bočné prahy, spojler a difúzor. Potenciál však môže byť len zdanlivý, pretože dobrým zvykom Volkswagenu je ponúkať R-line ku všetkým motorom. Úprimne? Takto mal Golf kombi vyzerať už od začiatku.

Vnútorný balík R-line pridáva športové sedadlá, takisto športový volant s koženým vencom a pedále z nehrdzavejúcej ocele. Aby bolo všetko ako má byť, lišty sú olovenej čiernej farby. Samozrejme nie z reálneho olova, len názov je Black Lead Grey. Čierny strop tiež nechýba.

Okrem vizuálneho zlepšenia kombi sa dá nakonfigurovať aj balík R-line s tuhším podvozkom, progresívnou odozvou riadenia a zatmavenými oknami.

Scirocco R-line prichádza v podstate s rovnakými detailami. Takže v R-line nechýbajú nárazníky so športovejším vzhľadom, prahy a spojler. Vnútorný balík zase prináša športový volant, sedadlá s čalúnením látka/Alcantara a čierny strop. Lenže na rozdiel od Variantu dostalo Scirocco karbónové lišty.