Golf GTI pre milovníkov strapatých vlasov

Ako Volkswagen nedávno avizoval, tak aj spravil. Reč je o novom Golfe GTI, ktorý bude v tejto generácií dostupný aj vo verzii kabrio. A patrilo by sa povedať, že Golf GTI bez strechy sa, s výnimkou úplne prvej generácie, ešte nikdy nevyrábal.

Toto nové GTI máte možnosť práve vidieť v Ženeve. Pod kapotou mu pracuje (ehm, no, zatiaľ nepracuje, pretože na autosalóne iba stojí v obklopení hostesiek) turbovaný dvojliter, ktorý disponuje parametrami ako 155kW/208 koní a 280 Nm. Spolupracovať bude buď s, pre VW už tradičnou, prevodovkou DSG alebo s klasickým 6 stupňovým manuálom. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h bude kabriu trvať presne 7,3 sekundy, čo je údaj o 0,4 sekundy horší než v prípade klasickej verzie GTI. Maximálka predsatvuje rýchlosť 236 km/h, o slušnú porciu vetra vo vlasoch teda určite núdza nebude.

Očakávať sa taktiež dajú o niečo neistejšie jazdné vlastnosti než u tradičného GTI „so strechou“, predsa len, tuhosť karosérie u verzie kabrio bude takmer určite o niečo nižšia.

A kedy že sa kabrio začne predávať? Malo by tomu byť už v druhej polovici tohto roka, oznámenia cien by sme sa mali dočkať už na jar.