Genesis G70 sa púšťa do trojky

Genesis je tá značka, čo sa trhla od Hyundaiu. To znie parádne, že? Nie, netrhla sa, Hyundai Genesis sám vyčlenil ako samostatnú prémiovú značku. A nie je sa čomu čudovať, že začína s modelovou ofenzívou. Nový model G70 je zameraný na to, aby konkuroval trojke od BMW a Céčku od Mercedesu.

Športovo strihnutý sedan má veľký potecniál. Vyzerá, že patrí do rodiny Genesis, najmä prednou maskou. Ale práve v maske má aj divný obdĺžnik radarového tempomatu. To je trochu fail. Interiér je trochu menej zaujímavý, ale aspoň nebude odpútavať od riadenia samotného. A nakoniec je celkom čisto navrhnutý. Nesmie samozrejme chýbať tabletový displej. Zasúvať sa určite nebude.

Zaujímavé je použitie motorov. Zadný náhon ako štandard určite poteší. V US and A bude základom dvojliter s turbom a výkonom 184 kW (250 k). Zaujímavejší je 3,3-litrový motor V6 s turbom dosahujúci 269 kW (365 k), lenže ten má pohon všetkých kolies. Na stovke bude za 4,7 sekundy. Do Európy sa dostane aj 2,2-litrový naftový motor s výkonom 147 kW (200 k). Stále však volíme ako najlepšiu pohonnú jednotku ten dvojliter s turbom.

Verzie Sport budú mať Launch Control, dynamický vektoring krútiaceho momentu a samosvorný diferenciál. Dokonca dostane aj posilňovač riadenia s variabilným účinkom a nastaviteľný podvozok. Ok, takže ho chceme do garáže. Dvojliter s turbom a samosvorom vzadu.