Garáž Erica Claptona privíta nové Ferrari

Začneme netradične, krátkou hudobnou osvetou. Ak by náhodou nikto v živote nepočul meno Eric Clapton, pravdepodobne žije na inej planéte. Avšak,  v stručnosti, jedná sa o jedného z najlepších gitaristov sveta, ktorý hral v skupinách ako Cream či The Yarbirds.

A teraz späť k autám, teda vlastne, k jednému konkrétnemu autu. Jeho meno je Ferrari SP12 EPC. A nie, nejedná sa o žiaden úplne nový model tejto značky z Maranella. Za tajomnou skratkou sa skrývajú slová „Project 12 Eric Patrick Clapton“. Spojitosť medzi týmto Ferrari a Ericom Claptonom je taká, že ide o špeciálne vyrobený kus modelu 458 Italia práve na jeho požiadavku.

Od bežnej Italie sa na prvý pohľad líši jedinečným body kitom, ktorý čerpal inšpiráciu v modeli 512BB. Pod kapotou žiadne zmeny nenastali, Claptonove Ferrari je poháňané 4,5 litrovým osemvalcom s výkonom 419 kW/562 koní, tak ako je tomu u bežných Italií zvykom. Jemu sa ale tento výkon zrejme zdal nízky, keďže jeho pôvodným želaním bolo implantovať do útrob tohto vozidla silnejší motor. Bohužiaľ, nič väčšie ako pôvodná pohonná jednotka sa do auta nevošlo, a tak muselo Ferrari túto požiadavku zamietnuť. Aké smutné.

Celý tento projekt prebieha tak trochu v utajení, viac informácií sa zatiaľ o SP12 EPC nevie. Teda, vlastne, ešte je tu jeden údaj, a to cena. Akonáhle do garáže Erica Claptona pribudne tento nový, exkluzívny exemplár, z jeho bankovéhu účtu ubudne čiastka zrhuba 3 milióny libier. Čo dodať, život rockovej legendy je skrátka fajn.