Ford Kuga ST-Line PHEV

Ford znižuje cenníkové ceny, výhoda bude aj pri poistení

Slovenský importér automobilky Ford prišiel s jednou výraznou novinkou. Nie je to nový model, je to úprava cien súčasných osobných modelov. Novinka je jedna, ale dotýka sa viacerých vozidiel. Zasiahne všetky modely od Pumy až po Bronco. Teda aspoň väčšinu z nich. Plošné zníženie prichádza z rôznych dôvodov.

Doteraz bolo lákadlom, okrem samotných vozidiel predĺženie záruky v základnej výbave až na 5 rokov. Teraz bude lákavejšia aj cena. Znižuje sa cenníková cena, cena bez zliav.

Čo to znamená? Autá Ford bude lacnejšie poistiť a zníženie cien priblíži modely širšiemu spektru zákazníkov. Ford siahol k tomuto kroku kvôli práve osloveniu väčšieho publika a zvýšeniu trhového podielu. Pre zákazníka plynú benefity teda nielen pri kúpe, ale aj pri ďalšom sumarizovaní nákladov na jednotlivé vozidlá.

Zníženie cien dosiahol slovenský importér novou dohodou s výrobcom, ktorý optimalizoval výrobné náklady a zredukoval počet modelov. Niektoré autá stratili servis grátis, ale ostatné výhody ostávajú v cene.

Vladimír Kravec, produktový manažér Summit Motors Slovakia o situácii povedal:

„V rámci snahy zvyšovania podielu na trhu sprístupňujeme viaceré vozidlá našim zákazníkom, a to najmä znížením cenníkovej ceny osobných, ale i rodinných vozidiel značky Ford. Väčšina osobných modelov Ford je teraz pre klientov dostupnejšia, znížené sú aj ich prevádzkové náklady, napríklad výška ceny za poistenie vozidla.“

K zníženiu cien sa vyjadril aj Ján Vrábel, riaditeľ predaja a marketingu pre slovenský trh:

„Spoločnosť Summit Motors Slovakia – importér značky Ford na Slovensku sa neustále snaží približovať vozidlá svojim zákazníkom. Veríme, že prijatím novej obchodnej stratégie poskytneme naším klientom vynikajúcu hodnotu za peniaze, a to aj vďaka ostatným benefitom, ktoré značka Ford už tradične prináša: najbohatšiu sériovú výbavu v jednotlivých segmentoch, výborné jazdné vlastnosti, vyspelé asistenčné systémy, 5-ročnú predĺženú záruku Ford Protect alebo aplikáciu Ford Pass na rovnaké obdobie zadarmo.“

Posun cien smerom nadol je o 1 500 až 10 000 € a záleží od konkrétneho modelu. Najväčšie zníženie zaznamenal model Bronco.

Ford