Ford S-Max príde možno skôr ako Mondeo

Ford S-Max? To je presne ten model, ktorý celkovo do segmentu sedemmiestnych MPV priniesol poriadnu dávku dynamiky. Jeho prvá generácia bola úspešná, ale druhá má tiež veľký potenciál. Veď vyzerá ešte dynamickejšie.

Jasné, logo by sa mohlo vymeniť za logo Aston Martin, lebo predná maska je rovnaká ako na inovovanom Focuse, či Fieste. Nový S-Max bude základné prvky ako platformu a podvozok čerpať z nového Mondea, ktoré akosi mešká. Vzyerá to tak, že S-Max sa na trh dostane ešte skôr ako Mondeo.

Nový S-Max ponúkne ako prvý elektrické sklápanie sedadiel druhého a tretieho radu. A vlastne tiež otváranie piatych dverí podkopnutím nárazníka ako má aj Kuga. Takže ak otec rodiny predá kabriolet s elektricky sklápanou strechou, môže ako trik na party predvádzať práve otváranie kufra a sklápanie sedadiel.

O naftových motoroch zatiaľ Ford mlčí, ale my si myslíme, že pod kapotou bude určite 2,0 TDCI, ktoré by mohlo byť z Focusu ST na naftu, s výkonom minimálne 130 kW (177 k). Benzíny sú však jasnejšie. Pod prednou kapotou sa na sto percent objaví 1,5 EcoBoost s 118 kW (160 k) a dvojliter EcoBoost s 177 kW (240 k). Šepká sa aj o pohone všetkých kolies.

O viac detailov sa s nami Ford podelí s blížiacim sa autosalónom v Paríži, kde je oficiálne predstavenie modelu.